İzmir BPAP Fiyatları

BPAP Nedir ? İzmir BPAP Fiyatları

İki kademeli  pozitif solunum yolu basıncı üreten cihazlar BPAP olarak adlandırılmaktadır. BPAP Cihazlar hastaya burun veya burun ve ağız kısmını tamamen kapsayan maske ile birlikte kullandırılır. Uyku boyunca bu cihaz aktif olarak kullanılır. Bpap cihazları iki kademeli solunum basıncı ürettiğinden dolayı hastanın nefes alırken ve verirken iki farklı basınç uygular. IPAP kullanıcı nefes alırken kullanılan terim. EPAP kullanıcı nefes verirken kullanılan terimdir. Eğer IPAP (nefes alma basıncı) ve EPAP ( nefes verme basıncı) eşit olursa bu uygulama CPAP’ a dönüşür. Epap değeri Ipap değerinden küçük olması gerekmektedir. Bu tedavi yöntemi sayesinde solunum yollarında basınç farklı oluşur BPAP Fiyatları İzmir adlı bu yazımızda sizlere BPAP fiyatları, BPAP nedir BPAP cihazını kimler kullanır ve benzeri konular hakkında bilgiler paylaşacağız.

BPAP Cihazını Kimler Kullanabilir ?

Maske ile beraber kullanılan BPAP cihazını genel olarak KOAH ( kronik obstrüktif akciğer hastalığı)  astım hastaları, akut ve kronik olarak solunum yetmezliği çeken kişiler bu gibi rahatsızlıkları için BPAP cihazını evde ve hastanede kolayca kullanabilirler. BPAP cihazının 3 tane çeşidi vardır bunlar

  • Bilevel S (BPAP S ) Cihazı
  • Bilevel ST ( BPAP ST) Cihazı
  • Bilevel ST ( BPAP ST) AVAPS Cihazı

Hastanın hastalık seviyesine göre hangi BPAP cihazını kullanacağını ve solunum basınçlarını hekim tarafından belirlenmektedir. BPAP cihazları genelde vücudunda karbondioksit seviyesi fazla olan hastalar için kullanılmaktadır. Bu cihaz solunum yollarında basınç farkı yaratacağından dolayı vücutta biriken karbondioksiti vücuttan atar. Bu sayede karbondioksit kanda kalmaya devam etmez. Solunum alma sırasında atılan karbondioksitin yerine oksijen kan hücrelerine geçip dokulara iletilir.

BPAP Fiyatları İzmir

BPAP cihazı alırken cihazın markasına modeline kullanılacak olan maskeye ve benzeri gibi bir çok kritere göre fiyatlandırma yapılabilir. BPAP cihazı maskesi ve benzeri konular hakkında daha detaylı bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sormak için Konakta bulunan ofisimizi ziyaret edebilir. 0507 477 71 53 numaralı telefondan iletişime geçebilirsiniz. www.izmirsolunumcihazlari.com

Firmamızda SGK anlaşması olduğundan dolayı BPAP, CPAP ve benzeri Uyku ve Solunum Cihazlarında Devlet Desteğinden Faydalanabilirsiniz.

Gönder
İletişime Geç
Merhaba, yardımcı olur musunuz?