İzmir CPAP Cihazı

 Cpap Nedir ?

Cpap aslında bir kısaltmadır açılımı sürekli pozitif havayolu basıncı demektir. Uykunuzdayken çökmemeniz için basınç almanın ve boğazın iç kısmına uygulamanın yoludur. Uyku apnesi tedavisinde kullanılan en yaygın tedavi yöntemlerinden bir tanesidir. Bu yazımızda size İzmir CPAP Cihazı Fiyatları  ile ilgili sıkça sorulan soruların cevaplarını paylaşacağız.

Cpap Cihazı Nasıl Kullanılır ?

Cihaz çalıştığından itibaren hastaya sürekli olarak sabit hava basıncı vererek uyku sırasında kapanan üst solunum yollarını açık tutmaktır.  Cpap cihazı hastanın burnuna veya burun ve ağızı tamamen kapsayan yumuşak slikondan yapılan maske ile bunu cihaza bağlayan hortumdan oluşmaktadır. İzmir CPAP Cihazı Fiyatları

Cpap makinasının  hafif ve orta şiddetli vakaların tedavisinde olumlu etkileri hastaya bağlı olarak değişmekle beraber genelde iki veya üç gün içerisinde görülmektedir.

Cpap cihazına hastanın alışması kişiye bağlı olarak ortalama bir veya iki haftaya kadar değişiklik gösterebilir

 Neden CPAP Cihazı Kullanılır

uyku esnasında  nefesin  kesilmesinden dolayı , dilin arka tarafındaki  hava yolunun üst kısmı  küçülür  ve genellikle  tıkanma  olur. Hava yolu küçülünce  horlamaya neden olur  ve küçülen  kısımdan hava geçerken titreşime sebep olur. Horlama ve nefesin kesilmesinden  dolayı bölünen uykunun nedeni hava yolundaki küçülme ve tamamen bitmesidir . Tedavi uyku sırasında tıkanan veya zorlanan  hava geçişini engellemek için dizayn edilmiştir . CPAP cihazı  tedavisinde  hava akışı havayolunu açık tutmak için bir destek sağlar. Bu cihaz sayesinde bir kez hava geçişi açık tutulduğu zaman nefes tamamen normale döner ve uyku bölünmez böylece gece boyunca apneye girmemiş ve rahat bir şekilde uyumuş olursunuz. CPAP cihazı tedavisi gören hastalar genellikle cihaza alıştıktan sonra cihazsız uyuyamadıklarını ve güne daha enerjik daha dinç bir şekilde kalktıklarını paylaşıyorlar.İzmir CPAP Cihazı

 İzmir CPAP Cihazı Fiyatları

Cpap cihazı, maskesi, fiyatları ve bu konu hakkında daha detaylı bilgi almak için Konak’ta bulunan Ofisimizi Ziyaret edebilir veya 0507 477 71 53 Numaralı Telefondan iletişime geçebilirsiniz. SGK anlaşmamız olduğundan dolayı bu ve buna benzer Uyku ve Solunum Cihazlarının devlet katkısından yararlanarak CPAP, Auto CPAP, BPAP, BPAP ST ve benzeri cihazlara sahip olabilirsiniz.

Gönder
İletişime Geç
Merhaba, yardımcı olur musunuz?