Oksijen Cihazı , Oksijen Konsantratörü

Oksijen Konsantratörü ( Oksijen Cihazı )  nedir ?

Oksijen Cihazı Fiyatları İzmir adlı bu yazımızda sizlere oksijen cihazını, ne işe yaradığını, nereden ve nasıl  temin edeceğinizi anlatacağız . Konsantratör kelimesi dilimize İngilizce dilinden  direkt olarak geçmiştir. Gerçeği  “concentrator” olan bu kelimenin Türkçe anlamı “konsantre edici” ve  “yoğunlaştırıcı” kelimesi şeklinde çevrilebilir. Oksijen Cihazı yani gerçek ismiyle Oksijen Konsantratörü soluduğumuz havada bulunan oksijeni diğer maddelerden ayrıştırarak %93 ila % 96 oranları aralığında oksijeni saflaştırarak soluma problemi ve hastalığı çeken hastaların kullandığı bir makinadır. Genellikle halk arasında Oksijen makinası olarak ta adlandırılır

Oksijen Konsantratörü Bakımı

Oksijen konsantratör cihazlarının bakımları hastanın kullanma saatine bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Bunun haricinde yapılan bakımda değişmesi gereken sarf malzemeleri bulunur. Oksijen Cihazı Fiyatları İzmir yazımızda bununla ilgili bilgileri bulabilirsiniz. Bu cihaz  çalışırken ortam havasını kullandığından dolayı cihazın üzerinde olan filtrelerin düzenli aralıklar ile temizlenmesi çok önemlidir. Bakımı yapılmayan cihazlarda ısınma oksijen üretmeme ve benzeri  gibi problemler ile karşılaşabileceğinizden dolayı cihazın periyodik bakımı yapılması sağlık açısından büyük önem taşımaktadır. Oksijen Konsantratörü üzerinde kullandığınız süreyi saat olarak kayıt edip size gösteren sayaçlar bulunmaktadır. Bakım zamanın geldiğini anlamanın iki yolu vardır. Sayaçlarda 1200 saat veya 3 aylık kullanım sonrasında Teknik Servisimizi arayıp bilgi alabilirsiniz.

Oksijen Konsantratörü Periyodik bakım zamanının  ne zaman olacağını öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Oksijen Cihazı

 

Oksijen Konsantratörü Fiyatları İzmir

Fiyatları Oksijen Konsantratörü  bir çok etkene göre değişiklik gösterebilir. Fiyatları etkileyen en önemli faktörlerden bir tanesi de cihazın markasıdır . Her üründe olduğu gibi Oksijen konsantratöründe de bir çok çeşitli marka vardır. Genellikle çalışma prensipleri benzer olduğundan dolayı fiyatı etkileyen en önemli faktör cihazın markasıdır. Alacağınız markanın cihazına modeline göre fiyatlar değişiklik gösterir. Size uygun en iyi cihazı bulmak için, Oksijen Cihazı bakımı, Oksijen Konsantratörü Fiyatları İzmir ve daha detaylı bilgi almak için Konak’ta bulunan ofisimizi ziyaret edebilir 0507 477 71 53  numaralı telefondan iletişime geçebilirsiniz.

Firmamız aynı zamanda SGK anlaşması vardır. Bundan dolayı Oksijen Konsantratörü, CPAP,BPAP, uyku ve solunum cihazlarında devlet katkısından yararlanabilirsiniz.

Gönder
İletişime Geç
Merhaba, yardımcı olur musunuz?